GPB Audio
MYKOLAS BARANAUSKAS kritikuoja kai kurių kairiųjų ir „NVO-socialinio teisingumo kairės“ koncentraciją į aukas, nuolatinį pastartųjų (at)radimą, atitrūkimą nuo darbo klasės ir nuo didesnių siekių. Taip pat pasakoja, kaip atkeliavome į tokią situaciją. Straipsnis publikuotas GPB.LT 2024 11 19 Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock GPB.LT galite paremti: Sąskaita LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“) Patreon ( Paypal ( Contribee (
info_outline TEKSTAI | Vyrų savitarpio paramos grupės: tarp archetipinio vyriškumo ir nuoširdžios bendrystėsGPB Audio
AGNĖ RIMKUTĖ perskaitė tai, ką skaito Gentys ir kitos vyrų savitarpio pagalbos grupės. Straipsnis publikuotas GPB.LT 2024 10 31 Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock GPB.LT galite paremti per Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Contribee (https://contribee.com/gpb)
info_outline TEKSTAI | O fone – mizoginija: Ką sužinojau apsilankęs „Gentys Fest 2024“GPB Audio
TOMAS MARCINKEVIČIUS pasakoja įspūdžius iš Genčių festivalio. Taip, jis ten buvo. Straipsnis publikuotas GPB.LT 2024 07 22 Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock GPB.LT galite paremti per Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Contribee (https://contribee.com/gpb)
info_outline DŽIAUGSMO ŽUDIKĖS | S03 Grožio industrijaGPB Audio
Tikriausiai jau labai pasiilgote džiaugsmo žudikių. Nemažai laiko nutekėjo po antros serijos. Trečiojoje džiaugsmo žudikių serijoje Agnė ir Austėja kalbasi apie grožio industriją, kuri neatskiriama nuo kino industrijos, televizijos ir socialinių tinklų pasaulio. Feminizmo joje labai sunku atrasti, užtat patriarchalizmo – su kaupu. Taigi, apie nejudančius veido raumenis, liberalaus feminizmo grimasas, Kardashian užpakalio madas, šluoteles and akių, nukarusią odą, plastinės chirurgijos normalizavimą ir tą amžiną klausimą – kodėl? Rekomenduojame...
info_outline TEKSTAI | Apie Lietuvos moralinį stuburą.GPB Audio
TADAS JANUŠAUSKAS susirūpino Lietuvos moraliniu stuburu žudynių Gazoje akivaizdoje. Šis komentaras buvo parašytas 2024 m. gegužės 28 d. ir kartu su audio įrašu buvo išsiųstas LRT Radijo laidai „Ryto garsai“ su prašymu jį publikuoti laidos rubrikoje „Komentaras“. Nesulaukęs atsakymo, autorius po maždaug paros dar kartą kreipėsi į radiją, tačiau jokio atsakymo nesulaukė dar tris paras. Tekstas publikuojamas po GPB kalbos redakcijos.
info_outline DŽIAUGSMO ŽUDIKĖS | S01 Vargšelių anatomijaGPB Audio
„Džiaugsmo žudikės“ sugrįžta su pirmąja serija apie gausiai apdovanotus, bet iki galo nesuprastus Kanų auksinės šakelės ir auksinio Venecijos liūto nubučiuotus „Kryčio anatomija“ ir „Prasti reikalai“ filmus.
info_outline TEKSTAI | Vargas dėl negaliosGPB Audio
ŽYGIMANTAS MENČENKOVAS kviečia pažiūrėti į negalios problematiką iš ekonominės, kairiosios perspektyvos: kaip gimsta negalios reiškinys, kokios yra pagrindinės su disfunkcija susijusios sąvokos, kas yra socialinis modelis ir kodėl turėtume jo siekti bei kokia yra žmonių su disfunkcijomis padėtis Lietuvoje. Straipsnis publikuotas GPB.LT 2023 07 31 Muzika: Blue Dot Sessions - Greylock GPB.LT galite paremti per Contribee (https://contribee.com/gpb), Paypal (https://paypal.me/perbrangus) ir Patreon (https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus).
info_outline Kanarėlė šachtoje — kodėl svarbi kritiška žiniasklaida (ir chebra)GPB Audio
[VIDEO - ] Kaip atsirado, kaip veikia ir kam reikalingas GPB? Kodėl turėtumėte būti jo dalimi, prisidėdami prie jo išgyvenimo? Tadas buvo išėjęs pasivakščioti, kilo minčių ir nusprendė jas iškart išsakyt. Taigi neypatingai rišlus, su minčių šuoliais, bet nuoširdus monologas apie kritiškos žiniasklaidos svarbą. Už grafiką dėkojame Aleksandr Biriukov. PARAMA: * Geriausias variantas (jokių papildomų mokesčių ir tarpininkų): per banko sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“) * Antras pagal gerumą (mažiausiai atsiriekia...
info_outline DŽIAUGSMO ŽUDIKĖS | 0 serijaGPB Audio
Pilotinė džiaugsmo žudikių serija. Tikimės nepaskutinė. Kalba Austėja Banytė ir Agnė Bagdžiūnaitė. „Džiaugsmo žudikės“ nevyniodamos į vatą feministiniais peiliais išpreparuoja dviejų serialų - „Tikras detektyvas“ (True Detective) ir „Fargo“ - paskutinius (naujausius) sezonus ieškodamos, bet ne visada rasdamos, feminizmo apraiškų. Jeigu domina autopsijos rezultatai - kviečiame paklausyti! Įspėjame, kad pokalbyje yra spoilerių. Iliustracija - P. Puck @fluff.faun
info_outline TEKSTAI | Už New Nordics geresnė LietuvaGPB Audio
KAROLIS DAMBRAUSKAS IR TOMAS MARCINKEVIČIUS perskaitę Ievos Koncevičiūtės pamąstymus apie naują šiaurietišką Lietuvą pirmiausia norėjo juoktis ir lengvai pasišaipyti. Atrodė, kad jie juos pasiekė iš alternatyvios realybės, kito pasaulio, kuriame gyvena Ieva. Visgi traukti per dantį ir pirštu rodyti į kvailybę – malonus, bet nelabai produktyvus užsiėmimas. Tad netruko dingtelėti mintis, kad jie turėtų būti savotiškai dėkingi Ievai už jos tekstą. Mat jis suteikia pagrindą atsispirti ir pagalvoti, kokioje šalyje norėtume gyventi ir kokioje gyventi galbūt...
info_outline„Vartydamas XX a. pradžios Vilniaus ir Kauno laikraščius, archyvinius dokumentus ir memuarus, tarsi patenki į rūsčią distopinę visatą, perskeltą į du pasaulius – žemutinį ir viršutinį. Didžiuliame žemutiniame sunkiai dirbama po 10-14 valandų per parą, gyvenama gausiomis šeimomis ankštuose butukuose, skurstama, daug geriama, kivirčijamasi ir nusikalstama. Laikraščiuose šis pasaulis vos įžiūrimas, atsispindi tik kriminalinėse ir teismo kronikose.“ Taip savo straipsnyje „Anarchistinių grupių veikla Vilniuje ir Kaune 1904 - 1907 metais“ rašo Darius Pocevičius.
Kauno menininkų namuose iki gegužės 1 d. veikia paroda „Pirmiausia veiksmas buvo!". Parodos proga išleistame zine – Aleksander Laniewski, Tomo Marcinkevičiaus, Dariaus Pocevičiaus ir Viktorijos Kolbešnikovos tekstai-tyrimai apie Lietuvos ir Lenkijos anarchistų judėjimų istoriją, radikalaus pasipriešinimo dalyvių biografijas, ir Bundą – visuotinę Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos žydų darbininkų sąjungą.
Balandžio 12 d. 18 val. socialinio centro erdvėje „Emma“ Kaune, Darius Pocevičius, Viktorija Kolbešnikova ir Tomas Marcinkevičius kalbėjosi apie pasipriešinimo istorijų rašymo perkeltine ir tiesiogine prasme patirtis. Pokalbį moderavo Agnė Bagdžiūnaitė.
Darius Pocevičius – rašytojas, publicistas, Vilniaus miesto tyrinėtojas. Parašė tris didelės apimties knygas apie istorinius Vilniaus reliktus.
Tomas Marcinkevičius - vertėjas, redaktorius, publicistas, lietuvių kalbos mokytojas, portalo GPB.lt redkolegijos ir Gegužės 1-osios profsąjungos narys.
Viktorija Kolbešnikova - Lietuvos queer archyvo koordinatorė, portalo GPB.lt ir žurnalo „Lūžis“ redkolegijos narė, viena iš socialinio centro „Emma“ įkūrėjų ir queer festivalio „Kreivės“ organizatorių komandos narė.